Блекаут

07 September 2006

Една берлинка (ein Berlinerin)

Типкава сама си го бараше. Јас си го сликав пејсажот во позадина, а таа реши баш тогаш да помине. Инаку на тротоарот имаше место и зад мене.Референца од поп-културата, познатиот говор на Џон Кенеди ("Ich bin ein Berliner").

3 comments:

Gjole said...

епа и не е баш лоша берлинкава! :-) хехе

Matze said...

Da da! definitivno i ne e losha.. si mozhel da i promrchish nesho pa posle i broj da i zemesh

Razvigor said...

Не се јаде сè што шета... ;-)